2023 жылдың 16 қыркүйегі
Алматы қаласындағы Бәйгеден Қазақстан Республикасы Чемпионатының финалдық іріктеу туры
Қазақстанның оңтүстігіндегі шуақты Алматыда 16 қыркүйек күні бәйгеден Қазақстан Республикасы Чемпионатының финалдық іріктеу туры өтті. 100 спортшы бас жүлдеге жету жолында шеберлік танытты. Іс-шараның арнайы қонақтары Ерболат Құдайберген мен Еркін Құдайберген болып, жарыс алдында Федерация елшісі Асылбек Енсепов сөз сөйледі.

Құнан бәйгеде пәнінде бірінші орынды "Зымыран" атты тұлпар, шабандозы Асланбек Әбдікал.

Топ бәйгеде Тұмар атты тұлпар, шабандозы Абзал Тұрмыс жеңіске жетті.

Әмірхан Төребековтің Студ Мен атты жылқысы аламан бәйгеде бірінші болып келіп бас жүлдені жеңіп алды.

Еліміздің үздік шабандоздары әсерлі нәтижелер көрсетіп, және Чемпионат финалына дейін өз аймақтарын лайықты түрде таныстырды.
20 900 000
теңге
Жалпы жүлде
қоры
16 сентября 2023 года
Финальный отборочный тур Чемпионата Республики Казахстан по байге в г. Алматы
В солнечном Алматы на юге Казахстана 16 сентября состоялся финальный отборочный тур Чемпионата Республики Казахстан по байге. 100 спортсменов проявили мастерство и усердие на пути к главному призу. Специальными гостями мероприятия стали Ерболат Кудайберген и Еркінин Кудайберген, а перед соревнованиями также выступил амбассадор Федерации Асылбек Еңепов.

В дисциплине «Кунан байге» первое место занял скакун «Зымыран», наездник Асланбек Абдықал.

В «Топ байге» победу одержал конь Абзал Тұрмыс по кличке «Тұмар».

Скакун «Студ Мэн» Амирхана Торебекова прибыл первым в «Аламан Байге». и выиграл главный приз.

Лучшие наездники страны показали впечатляющие результаты и достойно представили свои регионы перед финалом Чемпионата.